5. Soojustamine pillirooplaadiga

  • Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC

Soojustamine pillirooplaadiga

Rooplaadiga soojustamine:

Rooplaadi tehnilised näitajad on:

  • Tihedus: 150 kg/m³
  • Soojusjuhtivus: λ=0,055 W/mK
  • Difusioonitakistustegur: μ=6,5
  • Soojusmahtuvus: c=1,200 J/kgK
  • Ehitusmaterjali klass DIN 4102 järgi: B2
Rooplaat_soojustamine_fassaad

Fassaadi soojustamine puistevilla ja pillirooplaadiga.

Nutikas vooderdus

Rooplaat koosneb looduslikest pillirookõrtest, mis on traadi abil plaatideks köidetud. Rooplaat sobib ühtaegu nii vooderduseks kui ka soojustamiseks.

Kõrge painduvus pikkiroogu tõkestab heli liikumist ning teeb seeläbi massiivsed helitõkkeplaadid ebavajalikuks. Just seetõttu on rooplaat parim vooderdusmaterjal karkassmajades ja katuseehituses.

Mugav soojustamine

Rooplaadi kasutamine siseviimistluses koos savikrohviga ning välisviimistluses koos lubikrohvi või vooderdusega tagavad kestva usaldusväärsuse. Juba õhukesest rooplaadist siseseinal piisab, et seinapind saavutaks toa soojenemisel üsna kiiresti meeldiva temperatuuri. Ühtlane sisetemperatuur annab hubase tunde. Siseruumi optimaalne temperatuur ja niiskustase on tagatud läbi rooplaadi ja savikrohvi kombinatsiooni.

 

Hea kliimale

Rooplaat võimaldab luua hea ruumikliima ning reageerib kliimamuutustele. Kunstlikud soojustusmaterjalid tarbivad CO2 kuid rooplaat salvestab süsihappegaasi, omades ühtlasi looduslikest soojustusplaatidest kõrgeimat salvestusvõimet. Rooplaadi tootmiseks kulub 83 korda vähem energiat kui polüstüreenist koosneva soojustusplaadi tootmiseks.

Kvaliteet

Rooplaat on valmistatud looduslikust pilliroost. Materjalina kasutatakse üheaastast pillirootaime. Kasutatavat pilliroogu valitakse kriitiliselt, et tagada roo esmaklassiline töödeldavus ja kõrge vastupidavus.Kvaliteetne 50 mm paksune rooplaat

Parima kvaliteediga 50 mm paksune rooplaat.

Roomatt

Pilliroost valmistatud krohvivõrku kasutatakse savi- ja lubikrohvi tugevdamiseks. Jooksval meetril on ligikaudu 70 rookõrt, mis on omavahel seotud tsingitud traadiga. Tänu töötlemata pealispinnale ja painduvusele on roomatt väärtuslik krohvi alusmaterjal.