Savimaal

Savimaal

Savivärvi kõik koostisained on naturaalsed. Täiteaineks savi, sideaineks savi, metüültselluloos või kaoliin. Lisada võib vilgukivi (annab värvitud pinnale kauni sädeluse) , kvartsliiva, linaluud jms. Värv ei sisalda säilitusaineid, lahusteid ega biotsiide.
Savivärv filtreerib õhku, on üliheade hingavate omadustega, ei sobi niisketesse ruumidesse ega välistöödeks. Ruumi temperatuur peab olema vähemalt +6 kraadi.

  • Eesmärk: Savivärv on mõeldud eelkõige savikrohviga kaetud pindade katmiseks. Kannatab kanda ka mineraalkrohvidele, kipskartongplaadile, kipskiudplaadile (kipsplaadi puhul on soovitav värvialune pind lauspahteldada)
  • Toon: Savivärvi toon sõltub kasutatavast saviliigist (tavaliselt punane, hall, sinine, kollane, valge), mida saab toonida looduslike pigmentide abil. Olenevalt firmast esineb umbes 8 põhitooni ja üle 160 segatud värvitooni.
  • Värvikulu:1000ml saab katta 5-12 ruutmeetrit, olenevalt pinnast.

Ruutmeetri hind kujuneb värvikihtide arvust (soovitavalt 2-4), pigmendi valikust ja kogusest. Spinellid on kõige kallimad pigmendid (1kg ~ 100 eurot), ookrid ja umbread odavamad (1kg ~25 eurot)